Retro móda

Ako sa obliekali dámy, ktoré sa narodili v skoršom roku? Páči sa vám takýto štýl obliekania? Možno vás očarilo to, že v nich skutočne vyzerali ako pravé dámy. Voľakedy ženy nosili dlhé sukne a veľa spodničiek. Často si obliekali korzet, aby vyzerali veľmi štíhlo, až nezdravo. Na hlavách nosili rôzne klobúčiky. Pôsobili skutočne ako dámy. Táto móda sa volá retro. Retro oblečenie je oblečenie, ktoré je strihovo ako voľakedy. Aj v dnešnej dobe vidíte v rôznych obchodoch s oblečením, že sa táto retro móda vracia späť. Avšak trošku z iných materiálov sú jednotlivé kúsky ušité.

 

retro baretka

 

Zapáčila sa vám táto retro móda? Ak by ste tak teraz vyšli na ulicu, asi by ste neostali bez povšimnutia. Ľudia by krútili hlavami, že čo ste si to na seba obliekla. No mnohým ženám sa práve tento štýl veľmi páči. Prečo ho nenosíme? Ženy skôr nosia nohavice alebo šortky, ktoré skôr pripomínajú mužský štýl obliekania. Pôsobia mužsky. V dlhej sukni by vyzerali omnoho krajšie a boli by aj elegantnejšie. Momentálne je taká doba, kedy je v móde úplne všetko. Teenageri nosia roztrhané nohavice, ktoré si sami ešte viac roztrhnú, aby to bolo viac in.

 

pohodlné oblečenie

 

Avšak nás rodičia učili, že do školy sa chodí v čistom a nie deravom oblečení. Doba sa mení a my sa meníme s ňou. Tak isto sa mení aj štýl v obliekaní. Každý preferuje práve to svoje oblečenie. Mnohí po ňom potom opakujú, pretože si myslia, že mať čisté a neroztrhané oblečenie nie je moderné. Chcú sa podobať svojim rovesníkom, čo v konečnom dôsledku môže mať opačný vplyv. Vidíme veľakrát, že mnohí ľudia sa nevedia obliekať podľa svojho veku. Dôchodkyne si obliekajú neadekvátne oblečenie, nielen k ich veku, ale aj k postave. Veľakrát nevedia správne odhadnúť farby a farebné kombinácie, ktoré sa k sebe hodia a ktoré nie. Oblečú si na seba tak povediac hocičo, čo nájdu vo svojej šatníkovej skrini.