Bráňte sa tropickej horúčave s klimatizáciou

Je všeobecne známe, že ľudské telo optimálne funguje pri veľmi úzkom rozmedzí teplôt ovzdušia medzi 20 a 24 stupňami Celzia. Pri nižších teplotách sa už cítime obmedzovaní chladom a musíme sa teplo obliekať a pri vyšších teplotách zas organizmus vydáva mnoho energie ochladzovacími mechanizmami, najmä potením. Príliš vysoké teploty veľmi rýchlo vyčerpávajú vnútorné telesné zdroje a môže potom dôjsť až k úpalu a kolapsu organizmu. Na rozdiel od chladného počasia, kedy máme možnosť sa teple obliecť, a kedy telesnú teplotu 36,5 stupňa Celzia ľahko udrží vrstva oblečenia, v extrémnej letnej horúčave nemáme veľa možností, ako telesnú teplotu stabilizovať a udržať ju na tejto hodnote, aby nedošlo k jej zvýšeniu.

klimatizácia v dome

Môžeme sa ochladzovať vodou vo vani či v bazéne, ale nie vždy máme tú možnosť a nie vždy to aj efektívne zaberá na dlhší čas. Preto tu hrozí nebezpečenstvo úpalu, a nielen to, ľudia chronicky chorí so srdcom a obehovou sústavou môžu byť ohrození na živote. Vhodným riešením tejto situácie je predaj a montáž klimatizácie v Nitre. Nitra sa nachádza v jednej z najteplejších oblastí Slovenska a letné tropické teploty tu nebývajú výnimkou. Zastihnú vás tu v letnom období pomerne často a ľudia sa tu musia oveľa lepšie chrániť pred úpalom, než tí, čo žijú napríklad v oblasti Vysokých Tatier.

splitová klimatizácia

Výhodou klimatizácií je ich tichá a úsporná prevádzka a aj keď ochladzujú obytné priestory len krátky čas v priebehu leta, prípadne na jar či na jeseň, kedy sa ešte v dome nekúria, miestnosti vyhrievajú, stále sa tieto zariadenia oplatia v každom príbytku, kde vám záleží nielen na komforte, ale najmä na vašom zdraví. Klimatizáciu možno odporučiť najmä ľuďom v seniorskom veku, nastávajúcim mamičkám, rodinám s malými deťmi a komukoľvek, kto má nejaké závažnejšie zdravotné ťažkosti, napríklad s nervovou a obehovou sústavou a s mozgovou činnosťou.