Na čo sa vám môžu hodiť kraftové obálky

Kraftová obálka je výrobok papierenského priemyslu. Ľudia ich poznajú už mnoho rokov a už za socializmu sa uplatnili v mnohých podnikoch v rámci zabezpečovania poštových zásielok. Slúžili pre sféru výrobnú aj kancelársku a stretávali sme sa s nimi prakticky denne. Kraftové obálky s dvojitým lepením 2pack sa v podobnom štýle a rozmeroch vyrábajú aj dnes, a aj keď už nežijeme v socializme, majú nám stále čo povedať.

kraftový papier

Odosielanie zásielok – kraftový papier je ideálny materiál pre väčšinu logistických operácií, nech už odosielate tovar akoukoľvek prepravnou spoločnosťou. Do obálky vložíte dodacie listy, faktúry, záručné listy, naskenované kópie rôznych zmlúv a mnoho ďalších typov dokumentov. Kraftový papier je úplne nepriehľadný a zásielku je možné teda logicky aj poistiť nielen proti strate, ale aj proti poškodeniu.

kraftová obálka

Prenášanie dôležitých dokumentov – žiadate o pracovné miesto a chcú od vás maturitné vysvedčenie, vysokoškolský diplom a rôzne certifikáty o absolvovaných školeniach? Potom toto všetko uložte do plastových fólií a nakoniec do kraftovej obálky. Tá bude ideálna ako vonkajší ochranný obal, navyše nie je transparentná, takže nikto z náhodných okoloidúcich a ľudí, čo sa pohybujú vo vašej blízkosti, nebude mať možnosť zistiť, čo v obálke máte, a čítať si aj vaše súkromné dáta.

Uchovávanie listín v domácnosti – kraftové obálky majú tú výhodu, že dovnútra nepreniká slnečné žiarenie, tým pádom sú tu lepšie chránené pred slnkom všetky dôležité listiny. Odporúčame v nich prechovávať všetko, čo chcete zachovať v dobrom, pokiaľ možno pôvodnom stave, ako sú rodné listy či vysvedčenie.

Uchovávanie drobností – potrebujete doma uschovať v skrini alebo v písacom stole niečo, čo by nemalo prísť na denné svetlo, napríklad rastlinné herbáre, rastlinné semená na sadivo alebo staré fotografie a negatívy? Potom je tento typ obálky ideálny. Môžete si navyše vypomáhať aj plastovým zips vreckom, ktorý chráni predmety pred vodou a vlhkosťou.